DERGİ HAKKINDA

DERGİ HAKKINDA

İmtiyaz Sahibi

Hüseyin Nazlıkul - [email protected]


Sorumlu Yazı İşleri Müdürü 

Demet Erdoğan - [email protected]


Editör

Yusuf Tamam - [email protected]


Yardımcı Editörler

Demet Erdoğan - [email protected]

Cüneyt Tamam - [email protected]


Bilimsel Yayın Koordinatörü

Hüseyin Nazlıkul - [email protected]


Yayıncı Adı:

BNR- Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği

 

BARNAT dergisi ilk sayısı 2006 yılında basıldı. İlk başlarda daha ziyade BARNAT grubu derneklerinin bir bülteni niteliğini taşıyordu. Daha sonra geçen yıllar boyunca dergimiz çeşitli gelişmeler ve aşamalardan geçerek bugünkü bilimsel tıbbi dergi formatına ulaşmıştır. Dergimiz Nöralterapi ve diğer Tamamlayıcı Tıp yöntemlerini bilimsel olarak hekimlere ulaştırmayı amaç edinmiştir. 

Sağlık alanındaki gelişmelerde tıbbi literatürün artması çok önemlidir ve bunda da en büyük rol tıbbi dergilere düşmektedir. Özellikle de Tamamlayıcı Tıp alanında ülkemizde bilimsel nitelikli dergi pek bulunmamaktadır. Bilimsel yayınlar tamamlayıcı tıbbın bilimsel değerini göstermek için en iyi yoldur.Başta Nöralterapi olmak üzere Tamamlayıcı Tıbbın bilimselliğini ortaya koymayı amaçladığımız bu dergide genel tıp anlamında çeşitli branş ve konularda ele alınmış makalelere yer vermeye çalışacağız.

Bu dergi BARNAT grubu 4 derneğin ortak yayınıdır. (BNR - Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği, BAR- Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği, BTR- Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Derneği, BUKK- Bilimsel Uygulamalı Klinik Kineziyoloji Derneği) Bu dernekler AATRTF-Avrupa Asya Tamamlayıcı ve Regülasyon Tıbbi Federasyon çatısı altında toplanmaktadır.

Yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Orijinal bilimsel araştırmalar, olgusunumları, derlemeler, editöre mektupların da yayınlanması planlanmaktadır. Dergimiz sanal ortamda yılda 3 sayı olarak yayınlanacaktır. Tam metin pdf görsellerine ücretsiz olarak ulaşılabilecektir. Şu an için sadece abstrakların İngilizcesi olsa da, yayınların tümünü İngilizce yayınlamayı amaçlamaktayız.

BARNAT dergisi Türkiye Atıf Dizininde ve Turk Medline dizininde indekslenmektedir.

BARNAT dergisinin başta Tamamlayıcı tıp hekimleri olmak üzere tüm hekimlere hitap edebilen kaliteli bir bilimsel tıp dergisi olması dileğiyle çalışmaktayız.